Okul İstatistikleri


Bünyemizdeki Okul   : 4
Sınıf/Şube Sayısı   : 27
Öğrenci Sayısı  : 464
Derslik Sayısı  : 28
Yönetici Sayısı   : 6
Öğretmen Sayısı  : 51
Teknik Personel Sayısı  : 2
Yardımcı Personel Sayısı  : 11
AnasayfaHaberler


EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Yayına Başladı.


EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Yayına Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Fatih projesi kapsamında EBA(Eğitim Bilişim Ağı) adlı web projesi yayın hayatına Beta olarak başladı.

EBA İnternet Tarayıcısı İle MEB’in İzin Verdiği Sitelere Girebilirsiniz

FATİH PROJESİ’nin içerisine dahil olan EBA ( Eğitim Bilişim Ağı) web sitesi deneme yayınına başlamıştır. EBA’daki özelliklerden biri de özelleştirilmiş arama motorları öğretmen ve öğrencilerimize daha sade ve daha doğru içerikleri sunmak için hazırlanmış olan arama motoru yakında tam olarak kullanıma girecektir.Ayrıca web 2.0 araçları da EBA’nın içerisine entegre edilmiştir; örnek vermek gerekirse blog, forum, uzaktan eğitim ve web araçları. Bu sayede öğretmenlerin birbirlerine olan etkileşimleri ve paylaşımları artacaktı. Özellikle öğrencileri için hazırlanmış olan e-ders, e-kitap ve TV özellikleri de öğrencilerimize faydalı olacaktır.

Devasa İntranet : Okul ve Eğitim kurumları arasında İntranet kullanılacak. Çakılma, takılma, yavaşlama olmayacak.713 bin gerçek kullanıcı bağlanabilecek. İç hatlarda yüksek hız ve performans olacak.
* Doküman yönetim sistemi Dokümanlar elektronik olarak yönetilecek. Anlık 10 milyon transfer gerçekleştirilebilecek. Bu sistemle yapılacak tasarrufun bu topoloji masrafını kurtaracağı düşünülmektedir. E-İmza, e-gönderme, e- takip ve arşivleme özellikleri olacak. Sistem her türlü varış, bekleme, kalış sürelerini bize verecektir. Arşivleme özelliği olan bu sistemde sesli görüntülü iletişim ücretsiz olacaktır. İletişimde kör nokta kalmayacak. Karasal olarak Telekom, havadan ise TÜRKSAT desteği alınacak.
* EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Donanımsal ekipmanların dağıtımı yeterli değildir. Yazılım, ağ, ve bilişim kültürü de çok önemlidir.
* EBA içeriklerinden birisi de “Evde ders verebilir miyiz?” fikrinden doğmuştur. Online telafi ve destek dersleri bu sistemde yapılandırılacaktır.
* Sıcak haberler, illerdeki uygulamalar, projeleri EBA ağında duyurabileceğiz. Bir projeyi duyurmak yaygınlaştırmak oldukça kolaylaşacaktır.
* Resimler, videolar, yazılar v.b için meta etiketleri çok önemli. Örneğin resimler (Dc00005.jpg) şeklinde etiketlenmekte bu da arama motorlarında gerçek anlamda indekslenememesi sonucunu doğurur. Örneğin resme “okul.jpg” gibi içeriğinle örtüşen bir isim verilmesi uygundur.
* Bakanlığımız intranet içinde güvenli, hızlı bir arama motoru geliştirmektedir. Arama motoru Word, pdf içinde de arama yapabilecek. Pdf standartı için manifesto yayınlanacak. Bakanlığımız teknik, eğitsel, pedagojik, kaliteli, yararlı, kullanılabilir, ayağı yere basan, güvenilir e-içerik sağlamak amacındadır.(Hala bazı okullarda 67 ili gösteren haritalar kullanılmaktadır.)İçerik güncel ve kullanılabilir olmalıdır.
* Bakanlığımızın e- kitapla ilgili çalışmalarını http://e-kitap.meb.gov.tr/tezt/e-kitap.html adresinden takip edebilirsiniz. Bu sistemle yansıtılan dijital kitap üzerinde çeşitli araçlarla not alma, işaretleme, sözlükte arama, oyunlar, öğrenme nesneleri, yazdırma işlemleri yapılabilmektedir.
* Ayrıca Eğitek yetkilileri Soru bankası projesi, E-takip (Sınav evraklarının dijital kontrolü), Yunus Emre Türkçe sertifikası (Toefl sınavının karşılığı) gibi projelere de kısaca değinmişlerdir.
* Sınav merkezleri kurularak, burada dijital gözetim birimleriyle sınav gözetimi ve denetimi yapılacaktır.Sınav Merkezi binasında gözetim, İl gözetim Birimi ve Genel Merkez gözetim ve destek birimleri sınavda online görev yapacaktır. Takılma ve sorunlara genel merkez müdahale edebilecek. Kiosklardan sınav sonuç dökümü T.C Kimlik No ile alınabilecek.
* Akıllı tahta, akıllı sınıf gibi söylemler” Diğerleri aptal mı ?” sorusunu beraberinde getirmektedir.
* Yurdun dört bir yanından öğrencilerin uzman kişilerden cevap alabileceği güvenli bir etkileşimin çalışmaları da EBA projesi kapsamındadır.
* Öğrencinin öğrenme hakkı kadar öğrenmeme hakkı da olabilir. Bu amaçla öğrencinin dilediği zaman ve mekânda eğitim alabileceği içerik sistemleri hazırlanmaktadır. Her sınıf düzeyine göre müfredat haritaları çıkarılmaktadır. Yapılan eğitsel multimedya çalışmalarında en az iki akademisyen yer almaktadır.
* Eba ağında radyo ve Tv bölümlerinde şu an 2000 ders seslendirilmiş olup ayrıca 1700 video vardır.
* EBA kapsamında tüm Ar-ge çalışmaları da yayınlanacaktır.

 

 Video için üst taraftaki başlat düğmesine basınız.Eklenme Tarihi : 12.4.2012 - 20:02:30
Ekleyen : Adnan ÇELİK
Okunma : 2277
İl Milli Eğitim Müdürü İl Eğitim Denetmenleri Başkanlığı İdari Kadro Stratejik Plan Teşkilat Şeması
Okul Aile Birliği Kamu Hizmet Standartı Genel Bilgiler Tarihçesi Vizyonumuz-Misyonumuz Eski Müdürlerimiz
Okul Müdürü Müdür Başyardımcısı Müdür Yardımcıları Kültür Dersi Öğretmenleri Meslek Dersi Öğretmenleri Memurlar Teknisyenler Hizmetliler
Makina Teknolojisi Alanı Metal Teknolojisi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Elektrik-Elektronik Teknolojisi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bilişim Teknolojisi
Tarihçesi Coğrafi Durumu İlçemize Ulaşım Ekonomik Durumu
Atık Yağ Toplama Atık Pil Toplama Ayın Öğrencileri
Anıtkabir Yazdığı Kitaplar Aldığı Madalyalar Atatürkten Anılar Yazdığı Mektuplar İlke ve İnkılapları Hayatı Kronoloji
Kulüpler Rehber Öğretmenler Öğretmen Nöbetleri Öğretmen Programları Sınıf Programları
Ortak Sınavlar Sorumluluk Sınavları
Eğitsel Rehberlik Kişisel Rehberlik Mesleki Rehberlik Dökümanlar
Destekleme ve Yetiştirme Kursları
Yılsonu Başarı Spor Başarıları Ödül - Başarı Durumu Mezuniyet Durumu Kayıt Durumu Alan-Dal Öğrenci Sayısı Alan-Dallarımız Öğrenci Sayıları
Atama-Tayin Eğitim Özlük-Kadro Pasaport Sendikal Faaliyetler
Bize Ulaşın